MŠ a JASLE RADUŠKA KADAŇ

Deti, pp.riaditeľka, učiteľky, dobrovoľníčky  a rodičia v akcii !

RADUŠKA aplikuje inovatívny výukový program “ZAČAŤ  SPOLU -krok za krokom – spolu s rodičmi” denne to prebieha takto: rodič vstúpi do budovy škôlky spolu s dieťaťom, ono sa vyzuje, obuje si prezúvky a s rodičom vojde do šatne, pohľadá si svoju značku, kabátik si odloží na vešiak, podľa potreby sa prezlečie a spolu s rodičom vstúpi do chodby, kde sa pristavia pri nástenke RANNÉ ÚLOHY  – dokreslite na pripravený papier svoju značku. Dieťa pracuje spolu s rodičom na téme dňa, napríklad: Slovensko,  voda  a pod.

O 8,30  zaznie zvučka triangla a deti sa presúvajú do jedálne, berú si svoju značku, svoje prestieranie, tanier, príbor, hrnček, do ktorého si samé nalievajú pripravené nápoje.  Na tanier si naložia jedlo podľa potreby. Jedia samé, podľa chuti a potreby. Použité taniere, poháre, príbory, podložky po  “svačinke” odložia  na určené miesta, potichu odídu do umývarky, umyjú sa, potom sa zhromaždia v triede a odtiaľ sa spoločne premiestnia do miestnosti s kobercom. Posadajú si na koberec do kruhu a pozdravia sa pesničkou Dobré ráno. Odpovedajú na otázky pani učiteľky a správne odpovede dávajú na nástenku: aký je deň, koľkého je dnes, aký deň bol včera, bude zajtra, aké je počasie a pod. Deti držia v ruke kocku a hovoria o svojich pocitoch. Potom odchádzajú podľa hlavnej úlohy dňa do triedy alebo do telocvične. V učebni pracujú v jednotlivých sektoroch, napríklad : Pravidlo “Voda patrí do umývadla”

ATELIER -maľovali kvapky vody

PÍSMENKÁ a KNIHY -nalepovali do predlohy písmenká VODA

KOCKY – skladali slovo voda

RUČIČKY – lepili na výkresy uzávery z PET fliaš podľa farby vody

O 10.00  odchádzajú  do školskej záhrady, kde majú rôzne preliezky, šmýkačky,  trampolínu, kŕmia morča, majú tam fúriky, lopatky domčeky a pod. Po hodine sa vracajú do budovy, nasleduje hygiena, obed a spánok a popoludňajšia činnosť.

Medzi milé udalosti dňa patria narodeniny detí, rodič prinesie tortu alebo inú maškrtu a pohostí všetky deti, deti spoločne  oslávencovi zablahoželajú, zaspievajú.

Pozrite si foto oslávencov, spoluprácu rodičov, činnosť učiteľov, p.riaditeľky, dobrovoľníčok a hlavne detí.